شمال قزوین اقتصادی سرمایه گذار سرمایه گذاری

شمال: قزوین اقتصادی سرمایه گذار سرمایه گذاری شهرک کربن معاون استاندارقزوین احداث شهرک منوچهر حبیبی

گت بلاگز وب‌گردی رونمایی از یک تخته موج‌سواری الکتریکی

یک شرکت آمریکایی به نام “لیفت‌فویل” از یک تخته موج‌سواری برقی رونمایی کرده است.

رونمایی از یک تخته موج‌سواری الکتریکی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از گیزمگ، در سال‌های اخیر استفاده از وسایل آبی باله‌دار(Hydrofoil) گسترش پیدا کرده است.

قایق باله‌دار نوعی قایق است که در دو پهلویِ آن باله‌هایی راه اندازی شده‌است. هنگامی که این قایق به سرعت مورد نیاز برسد و “نیروی برآ” که در اثر برخورد قایق با آب ایجاد می‌شود، در آن کافی باشد، قایق به حالت باله‌ران(foilborne) درمی‌آید، یعنی بدنهٔ قایق از آب جدا می‌شود و قایق بر روی باله‌هایش حرکت می‌کند.

باله‌های هیدروفویل‌ها انواع مختلفی دارند. بعضی از این باله‌ها جهت حرکت در آب‌های آرام و بعضی جهت حرکت در آب‌های متلاطم طراحی شده‌اند.

رونمایی از یک تخته موج‌سواری الکتریکی

این تخته موج‌سواری نیز از این فناوری استفاده می‌کند و قدرت آن با استفاده از کنترل بلوتوثی ضد آب تنظیم می‌شود و باید جهت کار کردن در دستان راکب باشد.

سرعت این تخته که “ای فویل”(eFoil) نام دارد حدود 40 کیلومتر بر ساعت است و از ماه سپتامبر امسال میلادی با قیمت 12 هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد.

ابعاد این تخته‌ها در دو سایز 168 در 71 سانتی‌متر و 152.5 در 63.5 سانتی‌متر است که سایز بزرگ‌تر استاندارد بوده و سرعت حرکت و چرخش آن زیاد و بهتر از نمونه کوچکتر است.

باتری این وسیله قابل جدا شدن است و می‌تواند با یک باتری دیگر تعویض شود و قیمت آن 3000 دلار هست. توان مصرفی این باتری دوکیلووات است و حدود 2.5 ساعت جهت شارژ شدن به وقت نیاز دارد و با حداکثر سرعت 20 تا 25 دقیقه قابل استفاده خواهد بود.

یک شرکت آمریکایی به نام “لیفت‌فویل” از یک تخته موج‌سواری برقی رونمایی کرده است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: باتری | استفاده | موج سواری | تخته موج سواری | رونمایی تخته موج سواری | لیفت فویل |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog