شمال قزوین اقتصادی سرمایه گذار سرمایه گذاری

شمال: قزوین اقتصادی سرمایه گذار سرمایه گذاری شهرک کربن معاون استاندارقزوین احداث شهرک منوچهر حبیبی

گت بلاگز وب‌گردی بخش شخصی باید از جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری برخوردار باشد و دولت بهره کمتری

عضو اتاق بازرگانی گفت: کشور عزیزمان ایران با داشتن جمعیت 80 میلیون نفر، نزدیک به 2 و نیم میلیون نفر در بدنه دولت کار می کنند و این امر به خاطر بخش نظارتی و

بخش شخصی باید از جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری برخوردار باشد و دولت بهره کمتری

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بهرام شکوری عضو اتاق بازرگانی گفت: بخش شخصی توان مالی و آمادگی پذیرش در به عهده گرفتن شرکت های دولتی را دارا است ولی می بایست زیرساخت های این کار صورت گیرد.
عضو اتاق بازرگانی افزود: دولت رقیب بخش شخصی هست، بنابراین در بعضی مواقع دولت از امتیازهای خود استفاده می کند.

عبارات مهم : قانون

عضو اتاق بازرگانی گفت: دولت ما، کشور را گران اداره می کند و بخش عمده بودجه کشور صرف هزینه های جاری دولت می شود.

وی گفت: در کشور عزیزمان ایران با داشتن جمعیت 80 میلیون نفری، نزدیک به 2 و نیم میلیون نفر در بدنه دولت کار می کنند در صورتی که کشور ژابن با 120 میلیون نفر این طور نیست و این امر به خاطر بخش نظارتی و هدایتگری دولت است.

بهرام شکوری گفت: در بحث مسابقه دولت با بخش شخصی این دو دولت از شرایط یکسانی برخوردار نیستند از طرفی روابط سیاسی و ارتباط با دیگر کشورها نیز ما را در پیشبرد زیاد کردن تکنولوژی و استفاده کردن از سرمایه بخش شخصی خارجی کمک خواهند کرد.
او افزود: بخش شخصی باید از جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری برخوردار باشد و دولت بهره کمتری ببرد.

بخش شخصی باید از جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری برخوردار باشد و دولت بهره کمتری

حمید رضا فولادگر مدیر کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی گفت: اشتباهی که از ابتدا در سیاست های اصل 44 اتفاق افتاده هست، در اجرای بند جیم یعنی واگذاری شرکت های دولتی به بخش شخصی و کسب درآمد زایی جهت دولت خلاصه شده است بود. او افزود: عمده این واگذاری ها در دولت های نهم و دهم اتفاق افتاده است.

فولادگر گفت: اصل 44 قانون اساسی علاوه بر بند جیم بند الف و ب نیز دارد و این دوبند تخصیص داده شده است به سرمایه گذاری عامه مردم با شرایط مساوی جهت همه بوده است.
مدیر کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی افزود: دو روش جهت اصل 44 قانون اساسی وجود دارد، اول اینکه دولت از تصدی گری به سیاست گذار مراکز اقتصادی تبدیل شود و نقش هدایتگری داشته باشد و دوم اینکه بخش شخصی واقعی مردم به میدان عمل وارد شوند و اصلاح ساختار ها شود.

فولاد گر گفت: تاکنون شخصی سازی فقط به معنی واگذاری به بخش شخصی بوده است یعنی همان بند جیم.
او گفت: جهت اجرای دقیق اصل 44 قانون بایستی ظرفیت های دیگر این اصل نیز تحقق یابد. میدان دادن به مردم، کم کردن نقش دولت در تصدی گری و کم کردن دیوان سالاری. تا هنگامی که مقدمات کامل اجرا نشود اصل 44 قانون اساسی به طور کامل اجرایی نخواهد شد.

رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی افزود: در اقتصاد دولت باید نقش سیاستگذار و ناظر داشته باشد.
فولادگر افزود: دولت نباید بیش از این بزرگ شود.

وحید شقاقی در ارتباط تلفنی با گفتگوی تیتر امشب گفت: نباید فقط بند الف در اصل 44 مطرح باشد و دولت باید حمایت گر خوبی در امر اشتغال زایی و مدیریت شرکت های دولتی باشد.

عضو اتاق بازرگانی گفت: کشور عزیزمان ایران با داشتن جمعیت 80 میلیون نفر، نزدیک به 2 و نیم میلیون نفر در بدنه دولت کار می کنند و این امر به خاطر بخش نظارتی و

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | میلیون | ارتباط | کمیسیون | قانون اساسی | سرمایه گذاری | تیتر امشب | خصوصی سازی

بخش شخصی باید از جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری برخوردار باشد و دولت بهره کمتری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog